Okręgowa stacja kontroli pojazdów mieści się w Białymstoku przy ulicy Logarytmicznej 7 – droga wyjazdowa z Białegostoku w kierunku Lublina. Została uruchomiona w 2016 roku .
Zatrudniamy najlepszych fachowców z wieloletnim doświadczeniem, którzy zawsze są gotowi aby służyć Państwu radą i pomocą. Aby nasza praca, kompetencje oraz doświadczenie w dziedzinie badań technicznych pojazdów były wiarygodne Stacja Kontroli Pojazdów znajduje się pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, co umożliwia nam korzystanie z nieograniczonej pomocy specjalistów z zakresu techniki samochodowej oraz pozwala na dostęp do istotnych informacji dotyczących badań technicznych, nawet w fazie projektów, wraz z ich interpretacją.
Stacja jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny firmy Beissbarth, która jest światowym potentatem w dziedzinie produkcji sprzętu przeznaczonego do wykonywania badań technicznych pojazdów.
Aby skrócić czas oczekiwania do minimum istnieje możliwość umówienia się na przeprowadzenie badań w dogodnym dla Państwa terminie.
Rezerwacja terminu odbywa się zarówno telefonicznie: (85) 65 25 132,  jak i przy pomocy poczty elektronicznej stacja@stacjakontroli.bialystok.pl

Ścieżka diagnostyczna w którą wyposażona jest nasza stacja zawiera:

tester zbieżności kół

Tester ustawienia kół służy do szybkiej kontroli zbieżności kół przednich i tylnych. Płyta kontrolna zamontowana na poziomie posadzki jest przesuwana w lewo lub w prawo przez koło przejeżdżającego pojazdu. Wartość tego przesunięcia wskazywana jest na wyświetlaczu cyfrowym lub ekranie monitora

Urządzenie do sprawdzania geometrii

Nowoczesne laserowe urządzenie do ustawiania geometrii w pojazdach firmy Beissbarth.

Tester złącza pojazd - przyczepa

tester złącza pojazd – przyczepa do badania gniazd elektrycznych przyczep, naczep